اخبار و مقالات

تولیدکننده مبل ملایر با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری گفت:مسئولان به ظرفیت بالای مبل و منبت ملایر در ایجاد اشتغال و صادرات توجه ویژه کنند.

سعید گماری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگاران، با اشاره به اینکه حدود یک ماه پیش نامه‌ای از دفتر مقام‌معظم رهبری مبنی بر شرکت در نمایشگاه‌ کالای ایرانی و بهترین تولیدکننده دریافت کردم‌‌، اظهار داشت: به نمایندگی از مبل دلنشین ملایر در این نمایشگاه حضور پیدا کردم.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مدت سه روز در محوطه بیت رهبری برپاست گفت: حدود ۷۰ برند معروف و تولید کننده برتر شامل لوازم خانگی، موادغذایی، داروسازی و غیره  در این نمایشگاه حضور دارند.

گماری  با بیان اینکه مقام معظم رهبری و فرزندان ایشان از این ‌نمایشگاه بازدید کردند‌ گفت: گروه‌هایی دیگر از نمایشگاه کالای ایرانی و بهترین تولید کننده بازدید داشتند.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه تولیدکنندگان با مقام‌معظم رهبری دیدار داشتند‌ گفت: در این دیدار سئوالات مقام ‌معظم رهبری در خصوص مشکلات و‌ موانع تولید بود و پرسیدند  با نوسانات ارز چه می‌کنید و همچنین ایشان  در خصوص میزان تولید، تعداد اشتغال ایجاد شده در کارگاه‌ها و چگونگی تهیه مواد اولیه  نیز از تولید‌کنندگان سئوالاتی پرسیدند.

تولید کنند مبل ملایری بحث تبلیغات، اعطای تسهیلات، معوقات و بحث صادرات را از مهمترین خواسته‌های تولیدکنندگان از مقام معظم رهبری  بیان‌ کرد و افزود: من از ایشان، رئیس جمهور، سرمایه‌داران ، وزراء و همه مردم ایران دعوت کردم به دلیل وجود ظرفیت‌های گردشگری و‌ جاذبه‌های توریستی، صنایع دستی،مبل و‌منبت و سوغات ملایر به این شهر سفر کنند که امیدوارم اجرایی شود.

وی همچنین بیان کرد: در دیدار با مقام‌معظم رهبری عنوان کردم که ملایر ظرفیت‌های بالایی در حوزه مبل و‌ منبت  دارد و در سال ۹۶  به عنوان شهر ملی منبت ایران به ثبت رسیده است.

گماری گفت: در این دیدار به وجود فعالیت بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ کارگاه مبل و منبت و اشتغال‌زایی مستقیم ۸ هزار نفر به صورت مستقیم و ۲۰ هزار نفر به طورغیر مستقیم اشاره کردم و خواستار حمایت ایشان شدم تا بتوانیم صنعت مبل و‌منبت ملایر را درکشورخودمان و سایر نقاط دنیا معرفی کنیم.

گماری افزود: وزراء دولت، رئیس صنایع دفاع، فرماندهان سپاه و  رئیس جمهور از نمایشگاه بازدید خواهند‌ کرد.

وی افزود: ایشان در بخش‌های مختلف توصیه‌های خوبی داشتند و در یک مورد اینکه دستور العملی صادر می‌کنند برای جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق که وارد کشور می‌شوند.

گمار بیان کرد: مقام معظم رهبری روی بحث تبلیغات خیلی تاکید داشتند  و فرمودند زمانی که ما بتوانیم با نازلترین قیمت کالای ایرانی را تبلیغ کنیم و اطلاع رسانی شود مردم ‌می‌بینند و‌ می‌دانند که کالای ایرانی در کشور تولید می‌شود و از مصرف کالاهای خارجی مشابه امتناع می‌کنند و به مصرف  تولید داخلی روی می‌آورند.

تولید‌ کننده برتر مبل ملایر حضورش در نمایشگاه کالاهای ایرانی و دیدار با مقام‌ معظم رهبری را افتخار بزرگی برای مبل دلنشین ملایر و تمام تولیدکنندگان ایرانی  دانست و افزود: خیلی خوشحالم ‌که به عنوان یک تولید کننده برتر و برند نمونه در کشور مشخص و ‌معرفی شدم و امیدوارم که در آینده هم بتوانم با موفقیت به این‌کار ادامه دهم.

وی با اشاره به اینکه دارای فوق لیسانس عمران است گفت: با توجه به اینکه پدرم هم مدت ۴۰ سال سابقه فعالیت درصنعت مبل و ‌منبت دارد ترجیح دادم ادامه دهنده شغل پدری باشم و هم اکنون بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت در صنعت مبل و‌منبت دارم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *