اخبار و مقالات

تولیدکننده مبل ملایر با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری گفت:مسئولان به ظرفیت بالای مبل و منبت ملایر در ایجاد اشتغال و صادرات توجه ویژه کنند.

 - گالری مبل دلنشین

سعید گماری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگاران، با اشاره به اینکه حدود یک ماه پیش نامه‌ای از دفتر مقام‌معظم رهبری مبنی بر شرکت در نمایشگاه‌ کالای ایرانی و بهترین تولیدکننده دریافت کردم‌‌، اظهار داشت: به نمایندگی از مبل دلنشین ملایر در این نمایشگاه حضور پیدا کردم.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مدت سه روز در محوطه بیت رهبری برپاست گفت: حدود ۷۰ برند معروف و تولید کننده برتر شامل لوازم خانگی، موادغذایی، داروسازی و غیره  در این نمایشگاه حضور دارند.

گماری  با بیان اینکه مقام معظم رهبری و فرزندان ایشان از این ‌نمایشگاه بازدید کردند‌ گفت: گروه‌هایی دیگر از نمایشگاه کالای ایرانی و بهترین تولید کننده بازدید داشتند.

وی با تاکید بر اینکه امروز همه تولیدکنندگان با مقام‌معظم رهبری دیدار داشتند‌ گفت: در این دیدار سئوالات مقام ‌معظم رهبری در خصوص مشکلات و‌ موانع تولید بود و پرسیدند  با نوسانات ارز چه می‌کنید و همچنین ایشان  در خصوص میزان تولید، تعداد اشتغال ایجاد شده در کارگاه‌ها و چگونگی تهیه مواد اولیه  نیز از تولید‌کنندگان سئوالاتی پرسیدند.

تولید کنند مبل ملایری بحث تبلیغات، اعطای تسهیلات، معوقات و بحث صادرات را از مهمترین خواسته‌های تولیدکنندگان از مقام معظم رهبری  بیان‌ کرد و افزود: من از ایشان، رئیس جمهور، سرمایه‌داران ، وزراء و همه مردم ایران دعوت کردم به دلیل وجود ظرفیت‌های گردشگری و‌ جاذبه‌های توریستی، صنایع دستی،مبل و‌منبت و سوغات ملایر به این شهر سفر کنند که امیدوارم اجرایی شود.

وی همچنین بیان کرد: در دیدار با مقام‌معظم رهبری عنوان کردم که ملایر ظرفیت‌های بالایی در حوزه مبل و‌ منبت  دارد و در سال ۹۶  به عنوان شهر ملی منبت ایران به ثبت رسیده است.

گماری گفت: در این دیدار به وجود فعالیت بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ کارگاه مبل و منبت و اشتغال‌زایی مستقیم ۸ هزار نفر به صورت مستقیم و ۲۰ هزار نفر به طورغیر مستقیم اشاره کردم و خواستار حمایت ایشان شدم تا بتوانیم صنعت مبل و‌منبت ملایر را درکشورخودمان و سایر نقاط دنیا معرفی کنیم.

گماری افزود: وزراء دولت، رئیس صنایع دفاع، فرماندهان سپاه و  رئیس جمهور از نمایشگاه بازدید خواهند‌ کرد.

وی افزود: ایشان در بخش‌های مختلف توصیه‌های خوبی داشتند و در یک مورد اینکه دستور العملی صادر می‌کنند برای جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای قاچاق که وارد کشور می‌شوند.

گمار بیان کرد: مقام معظم رهبری روی بحث تبلیغات خیلی تاکید داشتند  و فرمودند زمانی که ما بتوانیم با نازلترین قیمت کالای ایرانی را تبلیغ کنیم و اطلاع رسانی شود مردم ‌می‌بینند و‌ می‌دانند که کالای ایرانی در کشور تولید می‌شود و از مصرف کالاهای خارجی مشابه امتناع می‌کنند و به مصرف  تولید داخلی روی می‌آورند.

تولید‌ کننده برتر مبل ملایر حضورش در نمایشگاه کالاهای ایرانی و دیدار با مقام‌ معظم رهبری را افتخار بزرگی برای مبل دلنشین ملایر و تمام تولیدکنندگان ایرانی  دانست و افزود: خیلی خوشحالم ‌که به عنوان یک تولید کننده برتر و برند نمونه در کشور مشخص و ‌معرفی شدم و امیدوارم که در آینده هم بتوانم با موفقیت به این‌کار ادامه دهم.

وی با اشاره به اینکه دارای فوق لیسانس عمران است گفت: با توجه به اینکه پدرم هم مدت ۴۰ سال سابقه فعالیت درصنعت مبل و ‌منبت دارد ترجیح دادم ادامه دهنده شغل پدری باشم و هم اکنون بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت در صنعت مبل و‌منبت دارم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *